KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13138624
*
nr 1313 8624
Silvia Schmidt
(1861-1944), Österrike
Oljemålning, Jaktstilleben, (kopia). Signerad. Olja på duk, 54x73 cm
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 20:55:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 10:54:02
1
400 kr
15/3 19:00:40
2
450 kr
15/3 19:27:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa jaktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar silvia schmidt österrike österrikiskt österrisk
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Silvia Schmidt
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
nr 1313 8624
Silvia Schmidt
(1861-1944), Österrike
Oljemålning, Jaktstilleben, (kopia). Signerad. Olja på duk, 54x73 cm
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 10:54:02 | 1 | 400 kr |
15/3 19:00:40 | 2 | 450 kr |
15/3 19:27:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa jaktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar silvia schmidt österrike österrikiskt österrisk
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41